Peruki naturalne

peruki naturalne
Peruki naturalne

Salon i sklep z perukami Świat Peruk

Witamy w naszym Centrum Peruk Naturalnych! Jesteśmy jedynym sklepem na mapie Polski, w którym odnajdziesz:

  • Szeroki wachlarz kolorów i modeli
  • Dziesiątki katalogów, z których możesz zamówić perukę
  • Mix peruk najlepszych producentów z kraju i ze świata
  • Fryzury modne i wygodne – na co dzień i od święta
  • Wysokiej jakości włos słowiański i indyjski
  • Wygodną przymierzalnię, w której wypróbujesz liczne stylizację
  • Fachowe doradztwo stylistki
  • Rekomendację salonu fryzjerskiego do ewentualnych poprawek
  • Kosmetyki do pielęgnacji peruk naturalnych
  • Rabaty, promocje, okazje
  • Korzystne ceny

Świat Peruk to centrum peruk naturalnych. Proponujemy peruki z włosów słowiańskich i indyjskich, które cechuje piękny i zdrowy wygląd.

W naszej ofercie znajdują się modele najbardziej cenionych na świecie producentów, m.in. Rokoko, Gisela Mayer, Ellen Wille, Raquel Welch, Semida, Pure!Power, Semida i wiele innych.

 
Posiadamy szeroki asortyment na miejscu, jak też zapewniamy sprzedaż katalogową. Wśród naszych peruk naturalnych znajdują się zarówno nowoczesne i modne w danym sezonie fryzury, jak też bardziej tradycyjne uczesania.

W razie potrzeby zapewniamy docięcie peruki naturalnej we współpracującym z nami salonie fryzjerskim, co umożliwia jej indywidualne dopasowanie. Podczas zakupów zapewniamy fachową poradę stylistki peruk, a także ciepłą i przyjazną atmosferę i dyskretne warunki przymierzania modeli.

Większe zakupy chętnie premiujemy rabatami, a także upominkami w postaci kosmetyków. Cieszymy się ze stałych, wracających do nas Klientów, którzy są doskonałym dowodem zadowolenia z naszych usług.

 

 

Peruki naturalne

Dlaczego peruki naturalne, a nie system na zamówienie z włosów naturalnych?

Podczas wybierania peruki naturalnej niezwykle istotny jest proces jej przymierzenia. Nigdy nie mamy pewności, jaki jej model i kolor w danych okolicznościach będzie dla nas najlepszy. Peruka ma spełnić swoją rolę wizerunkową i terapeutyczną, więc jej dobranie jest szalenie istotne. Nie zawsze jest to możliwe do spełnienia poprzez sformułowanie swoich oczekiwań i liczenie na ich właściwą realizację. Raz, że sami możemy nie być do końca świadomi swoich potrzeb, a dwa, że nigdy do końca nie wiemy, jaki kształt przybiorą one w rzeczywistości.

Natomiast bez względu na to za zamówiony system będziemy musieli zapłacić. Jego wadą jest też brak producenckiej gwarancji pochodzenia włosa. Zwykle pochodzą one z różnych źródeł (tzw. „skupy włosów”), więc jakościowo pozostawiają sporo do życzenia. Jedynie metka potwierdzająca producenta i rodzaj włosa, a także certyfikat medyczny, dają nam pewność pożądanej jakości.

Wyróżnia się kilka odmian peruk z włosów naturalnych – europejskie, słowiańskie, chińskie, indyjskie oraz mongolskie. Największą popularnością cieszą się włosy azjatyckie ze względu na ich szeroką dostępność oraz niską cenę. Chińskie, dzięki swojej strukturze, są bardzo proste, a co za tym idzie – mniej podatne na stylizację. Indyjskie charakteryzują się łagodniejszą strukturą, a mongolskie umożliwiają osiągnięcie nawet najjaśniejszych odcieni blondu. Zdaniem ekspertów, najlepsze peruki naturalne to te wykonane z pasm włosów europejsko słowiańskich, które uznawane są za wyroby o bardzo wysokiej jakości, które cechuje wyjątkowa delikatność. Te peruki z włosów naturalnych, mają wśród wszystkich dostępnych peruk naturalnych najwyższą jakość, trwałość oraz cenę. Jako jedyne są dostępne w kolorze naturalnego blondu.

Peruki mogą być wykonywane maszynowo, ręcznie lub z zastosowaniem obu technik. Mono top, inaczej mikrofaza lub mikroskóra to cienka, ażurowa warstwa, do której podpina się włosy. Dzięki swemu cielistemu kolorowi, świetnie imituje ona wygląd skóry i sprawia, że granica między peruką a skórą jest niezauważalna. Charakteryzuje ją także przewiewność, dzięki czemu komfort jej noszenia jest wysoki bez względu na warunki atmosferyczne. Gumowe paski nadają peruce elastyczność, co sprawia, że łatwo się ją wkłada i formuje.

Po peruki naturalne sięgnąć powinny osoby, które planują nosić ją regularnie. Co je wyróżnia? Oczywiście rodzaj włosa. Naturalne, czyli ludzkie, do złudzenia przypominają prawdziwą fryzurę. I to z każdej perspektywy. Zarówno, kiedy patrzymy na same włosy, jak i na perukę z lotu ptaka. Wyglądają naturalnie w każdym świetle – zarówno w pełnym słońcu, jak i sztucznym oświetleniu. To za sprawą jej specyficznej struktury. Składa się ona z ażurowej siatki przeplatanej mikroskórą i tiulem. Imituje to doskonale efekt wyrastania włosów z głowy.

Dodatkowo peruki naturalne zachowują się jak nasze włosy. Można je podcinać, farbować, upinać. Codziennie zaś trzeba układać. Ci, którzy nie mają na to czasu, mogą postrzegać to jako jej wadę. Jednak z doświadczenia wiemy, że dla pań w trakcie choroby codzienne stawanie przed lustrem i czesanie włosów jest ważnym i pozytywnym rytuałem. Główną zaletą peruk naturalnych jest także to, że są niezwykle komfortowe w noszeniu, a co więcej – prezentują się świeżo i efektownie dając wrażenie gęstych, lśniących włosów.

PERUKI NATURALNE:

    • Możliwość nieograniczonej ilości przymiarek
    • Dziesiątki wzorów i kolorów
    • Możliwość dobrania nowej stylizacji
    • Brak przymusu zakupu peruki
    • Sprawdzeni producenci
    • Gwarancja pochodzenia włosia z podanych źródeł

SYSTEM Z WŁOSÓW NATURALNYCH NA ZAMÓWIENIE:

      • Brak możliwości przymierzenia peruki
      • 1 kolor i 1 model zamawiany „w ciemno”
      • Konieczność opierania się na doświadczeniu i/lub zdjęciach
      • Konieczność zakupu w przypadku zamówienia
      • Brak producenckiej gwarancji
      • Różne pochodzenie włosia (tzw. „skupy włosów”)

 

 

Peruki naturalne

Peruki naturalne od A do Z

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje peruk – peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. W poniższym tekście skupimy się na pierwszych z nich. Oto garść przydatnych informacji na ich temat.

Peruki naturalne – rodzaje i zalety

 
Wyróżnia się kilka odmian peruk naturalnych – europejskie, słowiańskie, chińskie, indyjskie oraz mongolskie. Największą popularnością cieszą się azjatyckie, a to ze względu na ich szeroką dostępność oraz niską cenę. Chińskie, za sprawą swojej struktury, są bardzo proste, a co za tym idzie – mniej podatne na stylizację. Indyjskie charakteryzują się łagodniejszą strukturą, a mongolskie umożliwiają osiągnięcie nawet najjaśniejszych odcieni blondu. Peruki naturalne europejskie cechuje delikatność i duża trwałość. Te, które produkuje się z włosów słowiańskich mają najwyższą jakość, trwałość oraz cenę. Jako jedyne są dostępne w naturalnych blondach.

Główną zaletą peruk naturalnych jest ich naturalny wygląd, co znacząco przekłada się na komfort ich noszenia i poczucie pewności siebie. Oprócz tego, mają one możliwość modelowania i strzyżenia i są bardziej trwałe od ich syntetycznej wersji. Do ich wad zaliczyć można natomiast konieczność odpowiedniej pielęgnacji, o czym więcej w dalszej części tekstu.

Peruki naturalne – budowa peruki

 
Peruki naturalne mogą być wykonywane maszynowo, ręcznie lub z zastosowaniem obu technik. Mono top, inaczej mikrofaza lub mikroskóra jest cienką, ażurową warstwą, do której podpina się włosy. Dzięki jej cielistemu kolorowi, świetnie imituje ona wygląd skóry i sprawia, że granica między peruką a skórą jest niezauważalna. Charakteryzuje ją także przewiewność, dzięki czemu komfort jej noszenia jest wysoki bez względu na warunki atmosferyczne. Gumowe paski nadają peruce elastyczności, co sprawia, że łatwo się ją wkłada i formuje.

Peruki naturalne – jak dbać o perukę?

 
By peruka naturalna mogła nam służyć przez długi czas, pamiętać należy o stosownej jej pielęgnacji. Przed umyciem umieszczamy ją na specjalnym stojaku tak, by nie miała możliwości przesunięcia się. Następnie, przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami rozczesujemy pasma zaczynając od dolnych pasm i przesuwając się stopniowo w górę, zgodnie z ich naturalnym kierunkiem.

Kolejny etap to zmoczenie peruki łagodnym strumieniem wody rozpoczynając od góry. Szampon nakładamy na czubek, a następnie rozprowadzamy go delikatnie z góry na dół. Do tego celu posłużyć możemy się zarówno palcami, jak i wspominanym powyżej grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pamiętajmy, by nie wykonywać tu ruchów okrężnych i umyć perukę również od wewnątrz. Spłukiwanie szamponu rozpoczynamy od góry, kierując delikatny strumień wody ku dołowi. Czynność kontynuujemy do momentu usunięcia z peruki wszelkich pozostałości kosmetyku.

Etap kolejny to nałożenie odżywki. Rozprowadzamy ją na dłoniach, a następnie aplikujemy na włosy. Nigdy nie należy nakładać jej w pobliżu węzłów – skutkować może to bowiem ich poluzowaniem. Umytą i wypłukaną perukę naturalną owijamy ręcznikiem i delikatnie, zaczynając od góry, odsączamy nadmiar wody i pozostawiamy do wyschnięcia na stojaku. Perukę najlepiej przechowywać w suchym, bezwonnym miejscu.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że wszelkiego rodzaju preparaty do stylizacji mogą znacząco wpłynąć na kondycję peruki. Przenikają one bowiem do węzełków, osłabiając ich strukturę, co przyczynia się do wypadania włosów. By przedłużyć żywotność peruki naturalnej, zaleca się stosowanie specjalnych środków mających na celu ochronę węzełków. Tworząc one cienką, silikonową powłokę, utrzymując je przy bazie.